top of page

Daha İyisini YapabilirsinZahmet vermediğin ve emek vermediğin işin paraya dönüşmesini bekleme. Ayrıca değer üretmediğin hiç bir işi zaten paraya dönmeyecek, bunu da hayattan bekleme.


Beklentilerinin karşılanmasını istiyorsan insanların beklentileri olan işlere odaklan. Bu beklentiler de yine bir amaç ve bir vizyon ile eşleşsin. Eşdeğer gördüğün emeğin karşılığı olan çalışmanın boşa gitmemesi için çok çalışmak yerine verimli çalışmalısın. Dışsal motivasyon balonu bir noktada patlayacaktır, sen balonu şişirmek yerine deneyim evrenini zenginleştir. Bu evrenin içine geçmişle bugunü, bugün ile geleceği birleştirerek sezgilerini ve karar mekanizmalarını geliştirecek olan yaşam boyu öğrenme becerilerini koy. Merak et, araştır, oku, öğren, düşün, eleştir, karar ver, planla, uygula, yanıl, yenil, kaybet, yeniden öğren ve yeniden tekrar devam et. Devam et ki, bulunduğun noktada mesafe almamış gibi görünüyor olsan bile istikrar, sebat, yılmazlık, sabır, irade, devamlılık, süreklilik, esneklik, değişim, uyum ve adaptasyon becerilerin sayesinde ne kadar ilerleyebileceğini keşfet.


Bulunduğun nokta bir sonuç değildir, başarı bir süreç ve süreç içinde yaptığın şeyler seni başarıya götürecektir. Sandığı ne ile doldurursan ihtiyacın olduğunda her şeyi sandığın içinde bulacaksın. Bir başkasının ne yaptığı değil senin kendin için, toplum ve ve insanlar için, dünya için ne yaptığın önemli.


Değer olarak ürettiğin şey ne ise senin gerçek değerini o belirleyecek. Ancak şunu unutma senin değerin her şeyden üstün. Seninle başlayan ve devam eden başarı serüveni yaptıkların ve yapabileceklerinle doğru orantılı.


Daha iyisini olmasını istiyorsan kendin için, daha iyi olanı yapmak zorundasın. Bu zorunluluk bir yaşam kuralı değil ancak ideallerin ve hayallerin için olmasını istediğin ne varsa, ayakların yere bastığı sürece gerçekler ile yüzleşip kendi gerçeğini yaratman için gerekli olan ve daha iyi bir gelecek için daha iyisi olmak istediğin ne varsa o seninle birlikte ve senin içinde gizli.


Her zaman çok daha iyisini yapabilirsin çünkü her zaman daha iyisi olabilirsin.

Comentarios


bottom of page