top of page

Yumuşak beceri eğitimlerine başlamanıza yardımcı olacak sorular:Yumuşak becerilerin eğitiminde, eğitim konularını ve öğretim yöntemlerini seçmek bunlara gerekli önceliği vermek çok zor olabilir çünkü çok fazla seçenek var. Çeşitli paketlerle sunulabilen çok sayıda hazır seçenek var gibi görünüyor olsa da neredeyse hepsi belirli bir ulusal ve uluslararası ölçeğe sahip olmamakla beraber belirli bir düzende ölçme değerlendirme sistemi de olmadığını net olarak biliyoruz.


Yumuşak beceriler tamamen insana özgüdür ve beceri kazanmaları için öğrencilerin kazanımları doğru şekilde planlanmalıdır. Yumuşak beceri eğitimleri hibrit eğitime uygunluğu açısından öğrencilerin farklı oturma düzenlerinin bulunduğu harmanlanmış fiziksel veya sanal sınıflarda ters-yüz edilmiş derslerle verilir. Yumuşak beceri gelişimine uygun ortam, ders ve öğrenme materyalleri özel olarak tasarlanır ve öğrenci bizzat yaşayarak, deneyimleyerek beceri kaslarını geliştirmiş olur.


Bununla birlikte daha özel bir çözüme ihtiyacınız varsa öğrencilerinizin yumuşak beceri geliştirme ihtiyaçlarını karşılayan özel müfredat oluşturmak için öğrenme ve beceri deneyimi uzmanlarından destek almanız faydalı olacaktır. İşte yumuşak beceri eğitimlerine başlamanıza yardımcı olacak sorular:


Yumuşak beceri eğitimlerine başlamanıza yardımcı olacak sorular:


📌 Hangi yumuşak becerileri hedeflemek istersiniz, neden?


📌 Bunları belirli bir davranış kümelerine nasıl bölebilirsiniz?


📌 Eğitim kurumunuzda bu davranışlarla ilgili hangi verilere sahipsiniz?


📌 Bu veriler size kurumunuzun yumuşak beceri eğitimi ihtiyaçları hakkında ne anlatıyor?


📌 Eğitim konuları seçimleriniz kurumunuzun değerleri hakkında ne söylüyor?


📌 Seçimleriniz kurumunuzu diğer kurumlardan rekabetten nasıl ayırıyor?

Comments


bottom of page