top of page

NEDEN DESIGN YOUR FUTURE?

BAŞVURU BANNER-16.jpg

Design Your Future Eğitimlerini Neden Almalısın?

Kariyer Yönetimi ve Beceri Geliştirme Eğitimleri Neden Lise Yıllarında Önemli ve Gerekli?

Lise öğrencilerinin alan belirleme, üniversite bölüm ve hedef seçme, beceri ve yetkinlik kazanma, kariyer yönetimi için plan yapma ve kişisel geleceğini tasarlama açısından bu dönem son viraj niteliğinde.

Akademik yoğunluğun ve sınav baskısının bulunduğu bir dönemde öğrenciler güçlü ve zayıf özelliklerini, ilgi ve etki alanlarını keşfedemeden sosyolojik, toplumsal ve geleneksel çerçevelere sıkıştırılmış psikolojilerle en verimli kabul edilen kendini tanıma ve keşfetme dönemlerini büyük kayıplarla geçiriyorlar.

Diploma ve okul mezuniyeti endeksli eğitim yapısının olduğu mevcut sistem aynı zamanda üniversite mezuniyeti sonrası yüksek akademik başarılarla donanmış, fabrika üretimi imajıyla ambalajlanmış, büyük çoğunlukla tek model insan tipi çıktısı sağlamaktadır.

Mercer’in global araştırmasında Türkiye raporlarına göre her 100 kişiden 87’si mezun olduğu alanında dışında çalışmaktadır. PwC’nin bir diğer araştırmasına göre dünya ortalamasında %46 olan beceri açıklığı oranı Türkiye’de %66’dır. Mutlu ve başarılı bir kariyer için beceri boşluklarını doldurmamız gerekmektedir.

Eğitimde Öğrenme, Gelişim ve Kariyer Çözümleri İçin İhtiyacımız Olan Nedir?

Öğrencilerin gerçekçi ve kendi özelliklerine uygun seçimler yapmalarına yardımcı olan, deneyim temelli, beceri ve yetkinlik gelişimine dayalı rehberlik, gelişim ve kariyer programlarıdır.

Yeni dijital çağda Sosyal Gelişim, Duygusal Gelişim ve Üst Düzey Bilişsel Gelişim sağlayan, bugün ve gelecekte ihtiyaç duyulan becerilerle disiplinler arası senkronizasyonu sağlayan, meslek seçimini kolaylaştıran ve iş dünyasının beklenti ve ihtiyaçlarına uygun yenilikçi öğrenme ve gelişim sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Merkeze öğrenciyi ve deneyimsel öğrenmeyi yerleştirmek, kalıcı öğrenmeyi teknolojiyle zenginleştirmek, beceri ve yetkinlik temelli gelişimi ve kariyeri tasarlamak özgün ve inovatif eğitim sistemleri kurmanın vazgeçilmez unsurları haline gelmiştir.

Yenilikçi ve sürdürülebilir bir eğitimde kariyer yönetimi için, öğrencilerin kendilerini ve potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan dinamik eğitim programlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

K12 Akademi olarak hazırladığımız Beceri ve Yetkinlik Geliştirme Eğitim ve Deneyim programları rehberlik, öğrenme ve gelişim, kariyer ve geleceğe hazırlık süreçlerini dönüştürmektedir.

KISACA "Design Your Future" Eğitim Programı

DYF, kendi alanında özgün bir Kariyer Yönetimi Eğitim Modeli olmakla beraber Türkiye'de ilk Beceri ve Yetkinlik Temelli Öğrenme ve Gelişim Müfredatı niteliği taşır.


DYF, okulda eğitimleri gerçekleştirecek olan PDR öğretmenlerine yenilikçi kariyer yönetimi metodolojilerine uygun öğrenme ve gelişim yaklaşımları kazandırarak alanda daha yetkin eğitimciler olmasını sağlar.​

DYF, Microsoft Education Global Schools, WE Schools, MS Showcase Schools, ISTE ve ATD eğitim çerçevesi ile uyumludur.

DYF, Beceri ve Yetkinlik Geliştirme Deneyim Programı ATD, Pearson, Mc Kinsey, Mercer, PwC ve WEF Skills gibi beceri, yetenek ve yetkinlik modelleri ile uyumludur.

DYF, öğrencilerin gelecekle ve geleceğin iş kültürüyle güçlü bir bağ kurmalarını, yeni dijital çağda mutlu ve başarılı olmayı sağlayan becerileri kazanmalarını ve kariyer yönetimi yapmalarını sağlayan iş dünyasına erken hazırlık eğitimlerini içerir.

DYF, 6 üniversitenin görüşü, Microsoft Education onayı, GECC akreditasyonu ve sertifikasyonu ile iş dünyasının talep ettiği beceri ve yetkinlikleri kazandırır.

Design Your Future Eğitimlerinin Sağladığı Faydalar

Sertifikaya Neden Sahip Olmalıyım?

1

DYF, yeni dijital evrende öğrencinin kişisel dijital dönüşümünü gerçekleştirmesine ve kariyer yolcuğunda kendisini doğru ve güçlü bir şekilde konumlandırmasına yardımcı olur.

2

DYF, eğitimleri alan öğrencilerin kariyer yolculuğu boyunca kullanabileceği dijital rozetler, akıllı sertifikalar ve benzersiz bir eğitim cüzdanı sunan Profesyonel Dijital Kimlik sahibi olmasını sağlar.

3

DYF, öğrencinin aldığı beceri ve yetkinlik geliştirme eğitimleri doğrultusunda kazandığı farkındalık ve içsel motivasyon ile akademik başarının artmasına da önemli bir katkı sağlar.

4

DYF, prestijli bir Kariyer Yönetimi Eğitim Programı olma özelliği ile okulların başarı ve rekabet yolcuğunda önemli bir paydaşı olur, böylece öğrenci niteliğinin artmasıyla okulun yerel ve ulusal anlamda yüksek prestijli okul olmasını destekler.

5

DYF öğrencilerinin %91'i mezun olduktan sonra işe alınma oranları daha yüksektir çünkü öğrenci DYF ile iş dünyasının en çok talep ettiği beceri ve yetkinlikleri kazanır.

6

DYF, şirketler ile işbirliği içindedir ve öğrenci şirketlerde staja ve işe alımlarda yeterlilik kabulü görür ve önceliklendirilir.

7

DYF, okullarda öğrencinin iş dünyası ile bir araya gelmesini ve iş profesyonelleri ile networking yapmasını, fikir ve projelerini paylaşmasını sağlayan Future Talks ve Future Summit etkinliklerine katılım hakkı kazandırır.

8

DYF, 20'ye yakın özel üniversite tarafından öğrenciye çeşitli bonuslar ve burs imkanları sağlar.

9

DYF, öğrencilerin edindiği beceriler doğrultusunda, kazandığı deneyimlerle kendini ifade etmesini sağlayacak şekilde Spotify, iTunes ve Google Podcast mecralarında BeceRİSKsizler Tayfası kanalında Podcast programında konuşmacı olarak yer alma imkanı sağlar.

10

DYF, eğitimler boyunca BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Amaçlar doğrultusunda yapılacak olan okul içi ve okullar arası proje ve yarışmalara katılım hakkı kazandırır.

BAŞVURU BANNER-16.jpg
bottom of page