top of page

PENDİK TEKNOKENT KOLEJİ

1. Hafta Eğitimleri Anket ve Görev Çalışmaları

"Benim Renkli Dünyam" Anket Çalışması

Çalışma Alanları Keşfi Envanter Tablosu

2. Hafta Eğitimleri Anket ve Görev Çalışmaları

Geleceğin Meslekleri KEŞİF LİSTESİ

Geleceğin Teknolojileri TAM LİSTE

Geleceğin Meslekleri Keşif Formu

3. Hafta Eğitimleri Anket ve Görev Çalışmaları

Küresel Amaçlar Web Sayfası

Küresel Amaçlar Tablosu

Teknokent Ödeme İYZİCO-15.jpg
Teknokent Ödeme IBAN-15.jpg

Kariyer ve Gelişim Programı

Uluslararası Sertifikalı K12Akademi Eğitimleriyle
Geleceğini Tasarla, Kariyerini Yönet.

Kariyer ve Gelişim Eğitimlerinin Faydaları ve Kazanımları

1

DYF,  öğrencinin kariyer yolcuğunda kendisini doğru ve güçlü bir şekilde konumlandırmasına yardımcı olur.

2

DYF, eğitimleri alan öğrencilerin Dijital Rozet ve benzersiz bir eğitim cüzdanı sunan Profesyonel Dijital Kimlik sahibi olmasını sağlar.

3

DYF, Microsoft tarafından Yenilikçi Kariyer Yönetimi Eğitim Programı olarak onay almıştır ve İngiltere merkezli GECC tarafından sertifikalandırılmaktadır.

4

DYF, öğrencinin kazandığı farkındalık ve içsel motivasyon ile akademik başarının artmasına da önemli düzeyde katkı sağlar.

5

DYF, okulların başarı ve rekabet yolcuğunda önemli bir paydaşı olur, böylece  okulun ve öğrencinin yüksek prestij kazanmasını destekler.

6

DYF öğrencilerinin %91'i mezun olduktan sonra işe alınma oranları daha yüksektir çünkü öğrenci DYF ile iş dünyasının en çok talep ettiği beceri ve yetkinlikleri kazanır.

7

DYF, şirketler ile işbirliği içindedir ve öğrenci şirketlerde gözlem stajı yapma ve network oluşturma imkanı sağlar, ayrıca yeterlilik kabulü görerek işe alımlarda önceliklendirilir.

8

DYF,  öğrencinin iş dünyası ile bir araya gelmesini ve iş profesyonelleri ile networking yapmasını, fikir ve projelerini paylaşmasını sağlayan Future Talks ve Future Summit etkinliklerine katılım hakkı kazandırır.

9

DYF, Nişantaşı Üniversitei başta olmak üzere 20'ye yakın özel üniversite tarafından öğrenciye çeşitli bonuslar ve burs imkanları sağlar.

10

DYF, öğrencilerin edindiği beceriler doğrultusunda Spotify, iTunes ve Google Podcast mecralarında BeceRİSKsizler Tayfası kanalında Podcast programında yer alma imkanı sağlar.

11

DYF, eğitimler boyunca BM'nin Sürdürülebilir Kalkınma İçin Küresel Amaçlar doğrultusunda yapılacak olan okul içi ve okullar arası proje ve yarışmalara katılım hakkı kazandırır.

12

DYF, sertifikasına sahip olan öğrenci K12 Akademi tarafından Profesyonel Tercih Danışmanlığı ve GECC tarafından Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hizmeti alır.

Kariyer ve Gelişim Programında Neler Var?

GELECEK TASARIM OKULU

KARİYER TASARIM OKULU

SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI OKULU

GİRİŞİMCİLİK OKULU

KÜRESEL AMAÇLAR  OKULU

LİDERLİK OKULU

Teknokent Ödeme İYZİCO-15.jpg
Teknokent Ödeme IBAN-15.jpg
Teknokent-KGE-17.jpg
bottom of page